הסכם שכירות בלתי מוגנת

הסכם שכירות של דירת מגורים

יותר מרבע מהישראלים שוכרים דירת מגורים, כאשר הסיבות מגוונות – כלכליות, פסיכולוגיות, ניידות ועוד. בגלל ריבוי עסקאות השכירות ופערי הכוחות בין השוכר למשכיר, לא פעם נוכל לשים לב שקיימים הסכמי שכירות מעט בעייתיים, אשר בפועל עלולים לפגוע בזכויות השוכרים ואף במשכירים. לכן, טרם כל חתימת חוזה שכירות, נרצה לוודא שאנחנו מבינים היטב את כל אשר נמצא במסגרת הסכם שכירות לדירה ושהוא אכן חוקי.

מהו הסכם שכירות דירה

הסכמי שכירות מטרתם לבסס את ההסכמות שבין צד המשכיר את הנכס שלו למגורים, לבין הצד שיעשה שימוש בנכס לשם מגורים. הסכם שכירות דירה לרוב מפרט את פרטי שני הצדדים, ההסכמות המסחריות – סכומי השכירות, חובותיו וזכויותיו של כל צד וכמובן תוקף ההסכם.

חלק עיקרי וחשוב בהסכם שכירות של דירת מגורים הוא סעיף ההפרות – מה קורה אם שוכר לא משלם? מה עושים אם בעל הדירה לא מתקן את הפגמים בדירה? תוך כמה זמן אפשר להביא לביטול הסכם שכירות? האם אפשר לתבוע פיצויים אם הדייר לא מפנה את הדירה לאחר סיום תקופת השכירות? ועוד… 

מהו הסכם שכירות בלתי מוגן

אמנם הסכם שכירות בלתי מוגן נשמע מרתיע, אבל בעצם מדובר בהסכם השכירות הכי מקובל כיום. 

רוב הסכמי השכירות המוגנות נחתמו לפני שנים רבות, אז היה דייר משלם סכום קבוע יחסית גבוה ודמי מפתח קבויעם בסכום נמוך בהרבה, ובתמורה זכאי לתקופת שכירות בלתי מוגבלת, בהתאם להוראות החוק.

כאשר תקבלו הסכם שכתוב שהוא בשכירות בלתי מוגנת, הכוונה שחוק הגנת הדייר לא חל כי אתם בשכירות חופשית. כמובן, פינוי יוכל להתקיים במידה והשוכר מפר את תנאי החוזה. משרדנו כמובן למוד ניסיון, וכאשר מייצג שוכרים, נדע לערוך את ההסכם באופן שיעניק מידת זמן סבירה לתיקון הפרה ולמתן הודעת פינוי מראש. תנאי זה, בין היתר, זה בדיוק הסיבה שאנו נזדקק לסיוע עו”ד בעת חתימת הסכם שכירות בלתי מוגנת. 

מול מי נוודא הסכם שכירות בית חוקי

אם אנו רוצים לוודא כי במסגרת הסכם שכירות בלתי מוגנת כל זכויותינו נשמרות, וכי כל רצונותינו התקבלו ואף שולבו כראוי בחוזה, חשוב לקבל ייעוץ וליווי מלא מעו”ד. 

משרדנו עוסק מזה שנים רבות בתחום הנדל”ן, לרבות עסקאות מכר ושכירות ולכן יכולים להעניק לכם את העזרה הנדרשת בכל הבירוקרטיה הסבוכה של הסכם שכירות בלתי מוגנת, על כל תנאיו. עורכי הדין במשרדנו יוכלו להעניק לכם שיקוף של הנאמר בחוזה וכך תדעו אם מה שכתוב בו תקין והוגן כלפיכם. 

לסיכום

הסכם שכירות בלתי מוגנת הוא הסכם השכירות הנפוץ ביותר כיום ומשמעו שאנו לא מוגנים מפני פינוי לפי חוק הגנת הדייר. אבל, על מנת שכל הזכויות שלנו בתור שוכרים, או בתור משכירים יישמרו, עלינו להתלוות לאורך כל הליך החתימה בעו”ד מקצועי ומתמחה. כך נדע באופן מלא לא רק מה הזכויות שלנו, אלא מהן החובות שלנו.

מוזמנים להשאיר לנו הודעה בטופס מטה או להתקשר 054-3070820 

נשמח לעמוד לשירותכם בכל עת!

הסכם שכירות בלתי מוגנת

מלא פרטיך וניצור קשר בהקדם:

דילוג לתוכן