העברת נכס מסחרי ללא תמורה

מתכננים להעביר נכס מסחרי שלכם לאדם קרוב אליכם ללא תמורה?

העברת נכס מסחרי ללא תמורה יכולה להתבצע במתכונת של העברת נכס כמתנה כאשר את התהליך מומלץ לבצע בליווי משפטי מקצועי על מנת למנוע תשלום מס ביתר או שלא לצורך. אנחנו במשרד עורכי דין ד.שרון מתמחים בליווי משפטי ללקוחות המבצעים העברות נכסים לבני משפחה, קרובים או בני ובנות זוג בתהליך הנקרא – העברת נכס ללא תמורה. ישנם תנאים משפטיים לביצוע העברת הנכס וחשוב לדעת כי יתכנן ותדרשו לשלם מס על העברה הזו במקרים מסויימים.

תקופת צינון לפני מכירת הנכס

במקרים רבים, כאשר מועבר נכס מסחרי ללא תמורה, הצד המקבל מחפש את הדרך למכור אותו להינות מרווח מיידי. אך חשוב לדעת כי במקרה זה, החוק בישראל קובע תקופת צינון. תקופת הצינון מחייבת תשלום מס במידה ומקבל הנכס מוכר את הנכס בתקופה זו ואינו ממתין לסיומה. למעשה, יש צורך להכיר את החוק לכל מקרה ומקרה על מנת לדעת האם יהיה צורך ודרישה לתשלום מס מצידכם בעת העברת הנכס לאדם אחר ללא תמורה. היכרות עם חוקי המס במקרה זה היא קריטית במיוחד ויכולה למנוע מכם לשלם מיסים עליהם לא היה לכם מידע מקדים.

העברת הנכס לאח או אחות ללא תמורה

אם העברת הנכס שלכם מתייחסת להעברה בין אחים, יתכן ותהיו פטורים ממס שבח בתנאים מסויימים. החוק בישראל קובע כי העברה של נכס בין אחים תהיה פטורה ממס שבח במידה והנכס הועבר לאחד האחים דרך ירושה או במתנה מההורים או מהסבא והסבתא. במידה והנכס לא הועבר בירושה מההורים או הסבים והסבתות, תידרשו לשלם מס שבח על העברת הנכס לאח או לאחות שלכם. אנחנו במשרד עורכי דין ד.שרון נסייע לכם בתהליך עם ייעוץ משפטי מתקדם על מנת למנוע מצבים בהם תדרשו לשלם מס שבח שלא לצורך או מיסים גבוהים מעבר לדרישה על פי החוקים.

היתרונות של העברה ללא תמורה בתחום המיסוי

חשוב לדעת שפעולת העברה של נכס לאדם אחר ללא תמורה מגיעה בדרך כלל עם הטבות מס משמעותיות אך חשוב לדעת באיזה קטגוריה אתם נמצאים ואילו הטבות מס רלוונטיות אליכם. אנחנו במשרד עורכי דין ד.שרון יכולים לספק לכם עורך דין מקצועי, מומחה לתחום המקרקעין שילווה אתכם בתהליך על מנת למנוע מכם לבצע טעויות היכולות לפגוע בכדאיות העברה הנכס ללא תמורה, בין אם זה נכס עסקי מסחרי ובין אם זה נכס פרטי למגורים.

העברה ללא תמורה – עסקת מכר לכל דבר

העברה של הנכס שלכם לאדם אחר ללא דרישה ממנו לתשלום כספים, היא למעשה עסקת מכר לכל דבר עם 2 שלבים עיקריים:

1 – חתימה על תצהיר העברת הנכס המסחרי ללא תמורה.

2 – חתימה על שטר מכר בנוסח משפטי תקין.

תהליך זה מומלץ לבצע בליווי מקצועי של עורך דין לענייני מקרקעין על מנת לשמור על הזכויות של נותן המתנה ושל מקבל המתנה. ניתן אף להוסיף סעיפים בתצהיר העברת הנכס ולקבוע מגבלות בנוגע למקבל המתנה שאם יפר אותן, ידרש להחזיר את הנכס חזרה לבעליו המקוריים, גם אם זה בן משפחה.

ליווי משפטי להעברת נכס מסחרי ללא תמורה

על מנת לבצע העברת נכס מסחרי ללא תמורה עם כמה שפחות טעויות, אנחנו במשרד עורכי דין ד.שרון ממליצים לכם ליצור איתנו קשר כבר עכשיו ולתאם פגישה במשרדים שלנו או בבית שלכם לקידום תהליך העברת הנכס המסחרי שלכם לבן או בת המשפחה שלכם ללא תמורה וכמתנה.

נשמח לעמוד לשירותכם בכל עת!

העברת נכס מסחרי ללא תמורה

מלא פרטיך וניצור קשר בהקדם:

דילוג לתוכן