חוק מיסוי מקרקעין

מה חוק המיסוי למקרקעין ואיך להתייחס אליו?

בשנת 1963 נקבע החוק המסדיר את המיסוי הן של המוכר והן של הקונה בעסקאות נדל”ן. החוק מתייחס ל-2 סוגים של מיסים היכולים להשפיע בצורה משמעותית על הרווח או ההוצאה שלכם בעת מכירה או קנייה של נכס. סוג מס ראשון הוא מס השבח והסוג השני הוא מס הרכישה. מס הרכישה משולם על ידי הקונה ומס השבח על ידי המוכר. קביעת גובה המס היא משתנה מנכס לנכס ומעסקה לעסקה ולכן ישנה חשיבות רבה לבדיקות המיסוי הצפוי לפני החתימה על הסכם המכר. חוק מיסוי מקרקעין בפרט ודיני מקרקעין בכלל הינם מורכבים ולכן ישנה חשיבות לקבלת ליווי משפטי לפני ובמהלך ביצוע עסקאות נדל”ן, הן כקונים והן כמוכרים.

ניסוח מקצועי ועריכת חוזה מקרקעין

בעת מכירת נכס בבעלות שלכם, יש לשלם מס המכונה מס שבח. מס זה מבוסס על רווח ההון שנוצר ממכירת הנכס שלכם, עם חישוב של ההפרש בין מחיר הרכישה למחיר המכירה כאשר הכל למעשה כתוב ומצוין במסמכים וברישומים רשמיים וממשלתיים. בנוסף למס שבח, ישנו גם היטל השבחה שעשוי להיות מוטל על בעל נכס במידה ותאושר תכנית בנייה המעלה את ערך הנכס. עריכת חוזה מקרקעין צריך להתייחס גם לנושא הזה ולהבין מה המיסוי הצפוי במקרה של חתימה על ההסכם. ישנם תיקונים שונים לחוק המאפשרים להחזיק ב-2 נכסים בתקופה של שנה וחצי עד למכירה של אחד מהם במטרה למנוע את המיסוי הגבוה של הטיל ההשבחה.

בדיקת מיסוי לפני כל עסקה

השלכות המס על מכירת דירת מגורים, כהגדרתן בסעיף 49 לחוק מיסוי מקרקעין, יכולות להשתנות בהתאם לתנאים מסוימים בעסקה שלכם עם אפשרות לקבל פטורים או קביעת מס בגובה של 25% משווי הנכס. כאשר מדובר על רכישת נכס שאינו מיועד למגורים כפופה לשיעור קבוע של 6%, עם אפשרות לקבל החזר של 1%, גם בתנאים מאוד מסוימים. בכדי שתוכלו לעשות את תהליך העסקה בצורה מסודרת ללא חוסר וודאות מבחינת מיסוי, כדאי לכם לפנות למשרד עורכי דין המתמחה בדיני מקרקעין ומכיר את כל סוגיות המיסוי בצורה מפורטת ומעמיקה.

ייעוץ משפטי לחוק מיסוי מקרקעין

לקבלת ייעוץ משפטי בנוגע לחוק מיסוי מקרקעין וביצוע עסקאות נדל”ן, צרו קשר עם משרד עורכי דין דוד שרון המספק שירותים משפטיים מתקדמים לניהול תהליכי מכירה וקנייה של נכסים בדגש על בדיקת צפי מיסוי לפני ביצוע העסקה.

נשמח לעמוד לשירותכם בכל עת!

חוק מיסוי מקרקעין

מלא פרטיך וניצור קשר בהקדם:

                Call Now Button דילוג לתוכן