מדרגות מס רכישה שנת 2024

כאשר מתקרבת שנת 2024, ושוק הנדל”ן מתמצב כרגע במצב דינמי ומשתנה, הוא משמש עדיין בראש הרשימה של רוב האנשים המחפשים להשקיע את הכסף שברשותם בנדל”ן. 

ברגע שהחלטתם לרכוש נדל”ן למגורים או להשקעה, ישנם מספר שיקולים שכדאי לקחת בחשבון ולבצע בכדי להבטיח רכישה מוצלחת ובלתי פוגעת משפטית, כאשר ההמלצה הברורה היא להתייעץ עם עו”ד מקרקעין לפני התחלת תהליך הרכישה.

רשות המיסים מעדכנת את מדרגות מס הרכישה אחת לשנה, באמצע חודש ינואר. העדכון הבא צפוי להיות באמצע חודש ינואר 2024.

לרוב, הסכום ממנו מתחילים להתחייב במס רכישה  עולה בכל שנה, כך שהרוכשים ישלמו (קצת) פחות מס רכישה. 

דרגת מס על פי חוק

מדרגות מס הרכישה מעודכנות בהתאם לשיעור עליית המדד הקבוע בסעיף 9(ג2) לחוק מיסוי מקרקעין (שבח ורכישה), התשכ”ג – 1963 (להלן: “החוק”) שהתפרסם באותה שנה (מדד שירותי דיור בבעלות הדיירים). המדרגות מתעדכנות אחת לשנה בהתאם להוראות החוק.

מומלץ לבדוק מול משרדנו את מדרגות המס החלות על הרוכש דירת מגורים יחידה, בהתאם להוראות סעיפים 9(ג1ג)(3) לחוק, רוכש של דירת מגורים יחידה (בהתאם להגדרות בחוק).

כמו כן, מומלץ לבדוק את מדרגות מס הרכישה אשר חלות על רכישת “דירה נוספת” (שאינה יחידה), בהתאם להוראות סעיף 9(ג1ו) לחוק רוכש דירת מגורים (שאינה דירת מגורים יחידה).

במידה ואתם רוצים לדעת מה סכום מס הרכישה בו אתם נדרשים בתשלום, או מעוניינים לבדוק זכאות לפטור או שיעור מס רכישה מופחת, אתם מוזמנים לפנות לעורך דין ממשרדנו בדף צור קשר, או בטל’ 054-3070820.

האמור להלן אינו מהווה ייעוץ משפטי או מיסויי מחייב, ובכל מקרה מומלץ להיוועץ בעו”ד על מנת לעמוד על מלוא הזכויות. כל הפועל עפ”י האמור להלן בלבד מבלי להיוועץ בעו”ד, עושה זאת על אחריותו הבלעדית ומוותר בזאת על כל טענה ו/או תביעה כנגד כותב ו/או בעלי האתר.

נשמח לעמוד לשירותכם בכל עת!

מדרגות מס רכישה שנת 2024

מלא פרטיך וניצור קשר בהקדם:

                Call Now Button דילוג לתוכן