מיסי רכישה

מס רכישה חל על כל עסקת מקרקעין, אם במגזר הפרטי ואם בתעשייתי והמסחרי. מדובר במס חוזר בו רוכש הנכס מחויב בתשלום לרשות המקרקעין על עצם ביצוע העסקה. גובה המס נקבע על פי פרטי הנכס עצמו ושווי העסקה, וכן על פי מספר היבטים נוספים כמו כמה נכסים רשומים על שם הקונה וכן מטרת השימוש בקרקע. שיעור המס נקבע מחדש מדי שנה ולכן יש לקחת אותו בחשבון טרם סוגרים עסקת נדל”ן. אם אין ברצונכם להסתבך עם תשלום מיסי רכישה ניתן להיעזר בעורך דין מומחה בתחום שימלא יחד אתכם את כל הטפסים הרלוונטיים וייתן להם חותם רשמי.

מדרגות מיסי רכישה

שיעור מס הרכישה עבור קונה שזו דירתו היחידה נקבעים על פי דירוג קבוע:
עד מדרגה ראשונה – אפס אחוזי מס (על שווי נכנס של עד כ1.9 מיליון ₪)
מדרגה שנייה – שיעור מס העומד על 3.5% (עד כ2.25 מיליון ₪)
מדרגה שלישית – 5% מס (עד כ5.8 מיליון ₪)
מדרגה רביעית – שיעור גבוה יחסית של 8% (עד כ19.4 מיליון ₪)
מדרגה חמישית (ואחרונה) – 10% מס עבור כל סכום העולה על המדרגה הרביעית.
כאמור, מדרגות המס משתנות אחת לשנה בהתאם למצב השוק ולמדיניות הממשלה והן יכולות להשפיע רבות על הסכום הסופי שתשלמו על הקרקע. בהתאם, רצוי לחשוב היטב מה הזמן הנכון לרכישת דירה וכן להתייעץ עם עורך דין על מנת לבדוק את זכויותיכם והחזרי מס המגיעים לכם.

תשלום המס במשרד המקרקעין

קניית קרקע היא עניין רשמי שיש להתייחס אליו במקצועית רבה. על רוכש הקרקע להצהיר על קנייתו בפני המשרד למיסוי מקרקעין האזורי בעזרת טופס רשמי תוך 30 יום מרגע ביצוע העסקה. עם הגשת ההצהרה נפתח מועד של שבועיים לתשלום. איחור בתשלום עשוי להוביל לתוספת תשלום צמודה לריבית ואף לקנסות גבוהים. כדי שתוכלו להגיש את הטפסים בראש שקט ולהימנע מטעויות שיובילו לעיכוב בעסקה, רצוי לשכור את שירותיו של עורך דין מנוסה שיוכל להוביל את התהליך ולחסוך ממכם עבודה בנושאים שאתם לא בקיאים בהם. עו”ד דוד שרון הוא מבכירי עורכי הדין בישראל ומתמחה בעסקאות נדל”ן וניתן לפנות אליו בכל שאלה בנושא. לפרטים נוספים ולקבלת ייעוץ מקצועי על מיסי רכישה השאירו פרטים כאן באתר ונחזור אליכם בהקדם.

נשמח לעמוד לשירותכם בכל עת!

מיסי רכישה

מלא פרטיך וניצור קשר בהקדם:

                Call Now Button דילוג לתוכן