מס רכישה על בית ראשון

קונים את הנכס הראשון שלכם? צריכים ייעוץ במיסוי?

מס רכישה על דירה הוא היטל המוטל על רוכש נכס. שיעור המס מבוסס על מחיר הרכישה וכל הפטור להם זכאי הרוכש. בכדי למנוע רכישה מאסיבית של משקיעי נדל”ן, מס הרכישה עבור דירה ראשונה נמוך מזה של הרוכשים נכס שני או יותר מזה. הסף לשיעור מס דירה ראשונה נקבע לפי מחיר הנכס ולכן ישנה חשיבות רבה למחיר הנכס שמצאתם, לאו דווקא מבחינת הון ראשוני אלא מבחינת מיסוי. השלמת העסקה לא יכולה להתבצע ללא אישור על חובת המס או אי חובת המס על פי המקרה שלכם, גם אם מדובר על קביעת מס רכישה על בית ראשון.

מס רכישה מופחת ופטור ממס

לפני רכישת דירה או בית פרטי, חשוב להיות מודעים למס הרכישה אותו יש לשלם ולבדוק את כל האופציות להפחתה שלו או קבלת פטור מלא. בנוסף לכך, מומלץ לבדוק אם אתם זכאים לפטורים או הקלות מס כלשהן על פי החוק. אפשרויות תכנון מס פוטנציאליות יכולות לעזור לכם לחסוך עשרות ואף מאות אלפי שקלים בהסכמים מיוחדים. מס רכישה מופחת או כל פטור המגיע לכם ניתן לבדוק דרך משרד עורכי דין המתמחה בדיני נדל”ן ויכול לסייע לכם לקחת החלטה מושכלת ונבונה יותר בעת הרכישה של הנכס.

איך משפיע הסכום למס רכישה?

על פי תקנות מס רכישה במדינת ישראל, כל השלמת עסקת מקרקעין כרוכה בתשלום של רוכש הזכות במקרקעין או זכות באיגוד מקרקעין. הגוף האחראי לגביית מס רכישה על דירות מגורים הוא מיסוי מקרקעין. בשונה ממס שבח הקבוע בחוק המתבסס על עליית ערך הנכס במועד המכירה שלו, מס הרכישה נקבע לפי שווי העסקה ותלוי במידה רבה במחיר שקבע בעל הנכס. זוהי נקודה חשובה היכולה להוות בסיס לניהול המשא ומתן שלכם עם בעל הדירה. מי שרוכש נכס ואין עדיין בבעלותו נכס אחר, הוא יהיה זכאי לקבלת הפטור עד לתקרה מסוימת. מדרגות המס בנויות בצורה הבאה – ככל שסכום הרכישה גבוה יותר, כך שיעור המס גבוה בהתאם.

מס רכישה על בית ראשון

לקבלת פרטים נוספים על מס רכישה על בית ראשון ואיך קובעים את ערכי המיסוי, צרו קשר עם משרד עורכי דין דוד שרון המתמחה בניהול עסקאות נדל”ן בכל רחבי הארץ עם צוות עורכי דין מהשורה הראשונה בתחום.

נשמח לעמוד לשירותכם בכל עת!

מס רכישה על בית ראשון

מלא פרטיך וניצור קשר בהקדם:

                Call Now Button דילוג לתוכן