מס רכישה על קרקע

כל מי שרכש זכות מקרקעין בישראל מחויב בתשלום מס על העסקה. המס מחושב על פי שווי העסקה בהתאם לשיעור המתעדכן מדי שנה. שווי העסקה כולל תחתיו כל סכום שמועבר למוכר הנכס, אם ומדובר בדירת מגורים, שטחי מסחר וחקלאות ואך שטחים מיועדים לבנייה. מס רכישה על קרקע ניתן לחשב בעזרת טבלאות רשמיות של מדרגי מיסוי או להיעזר באנשי מקצוע כמו עורכי דין מתחום הנדלן. עורך מומחה כמו עו”ד דוד שרון יוכל לעזור לכם בהכנת כל המסמכים שיש להגיש לרשויות המיסים וכן לוודא כי אתם משלמים את מס הרכישה על פי חוק ובמועד הנכון.

תשלום מס רכישה על קרקע

על מנת לשלם את מס הרכישה יש תחילה לספק מספר מסמכים ובהם: מסמך המתאר את הנכס ושוויו וטופס לבקשת החזר מס (אם ויש צורך בכך). לאחר מכן ניתן להגיש את המסמכים בסניפי דואר ישראל או בבנק (לא חייב להיות הבנק שלכם) ואף אונליין באתר הרשמי של רשות המיסים. ניתן לפרוס את התשלומים של המס לעד 6 פעימות אך חשוב לציין כי טרם שולם כל הסכום לא ניתן להעביר את זכויות הקרקע בטאבו. ישנם עוד מספר היבטים שיש לדאוג להם בנושא תשלום המס אך הם משתנים בין סוגי הקרקעות והנכסים ולכן רצוי שעורך דין ילווה אתכם לאורך התהליך על מנת לבצע אותה כהלכה.

קבלת החזר מס קרקע

הוצאת היתרי בנייה בטווח זמן הקצר משנתיים מעת הרכישה מזכה את הקונה בהחזר מס רכישה בשיעור של אחוז אחד משווי כלל העסקה. את הבקשה להחזר ניתן להגיש מרגע קבלת היתר הבנייה על הקרקע. מעבר לשווי העסקה, החזר המס מושפע מאחוז הפיתוח בפועל של הקרקע בעת הגשת הבקשה. יש לקחת בחשבון שיתכן והפיתוח עד למועד העסקה היה חלקי בלבד ויש לציין זאת בטפסים. בעזרת עו”ד דוד שרון תוכלו להגיש בקשה לקבלת החזר מס רכישה על קרקע בצורה רשמית ישירות אל לשכת מיסוי המקרקעין ולקבל את ההחזר תוך חודש בלבד ישירות לחשבון הבנק שלכם. אם ברצונכם לברר את זכאותכם להחזר וגודלו, ולהגיש את הטפסים בצורה מסודרת ומהירה, פנו עוד היום למשרד עו”ד דוד שרון ותזכו בשירות מקצועי ואדיב לאורך כל התהליך.

נשמח לעמוד לשירותכם בכל עת!

מס רכישה על קרקע

מלא פרטיך וניצור קשר בהקדם:

                Call Now Button דילוג לתוכן