פטור ממס שבח לעולה חדש

מתכננים למכור נכס? נחשבים עדיין כעולים חדשים?

מדינת ישראל מספקת הטבות מס לקבוצות ספציפיות כאשר אחת הקבוצות הן קבוצת העולים החדשים. עולים חדשים המוגדרים כיחידים שלא היו עד היום תושבי ישראל יכולים להנות מהטבות הנוגעות למכירה של נכס בישראל. ישנן עוד 2 קבוצות הרלוונטיות לכך כמו תושבים חוזרים ותיקים המוגדרים כיחידים שהיו תושבי חוץ לפחות 10 שנים לפני החזרה לישראל. ותושבים חוזרים המוגדרים כיחידים שהיו תושבי חוץ במשך 6 שנים ברציפות לפחות לפני החזרה לארץ. על מנת לדעת האם אתם זכאים באופן מלא לפטור ממס שבח לעולה חדש, חשוב לקבל ייעוץ מקצועי ממשרד עורכי דין המתמחה בתחום המקרקעין.

מתי מומלץ לבדוק לגבי הפטור?

אם אתם נמצאים לקראת חתימת חוזה עסקת מכר, מומלץ לבדוק פוטנציאל פטור ממס שבח על נכס לפני חתימת העסקה ולא להתעסק עם הנושא לאחר החתימה על ההסכם. בדרך זו, תוכלו לקחת החלטות מושכלות בנוגע להוצאות שלכם ולרווח הסופי שלכם מהעסקה. חובות מס פוטנציאליים יכולים להשפיע גם על המחיר הסופי שתחליטו להציע לקונה הפוטנציאלי ואף להסביר לו את הסיבה למחיר. שיפורים בנכס שלכם יכולים להיות מוגדרים כרווח הוני ולהביא לכך שתדרשו לשלם מס.

לאילו מבנים ניתן לקבל פטור?

ההטבה במס רכישה מופחת או פטור חלה על דירות מגורים או מבני עסקים הנרכשים לשימוש עצמי על ידי העולה החדש ולא עבור אדם אחר או צד שלישי הגר בארץ או בחו”ל. אם יש לכם בת זוג או בן זוג נשואים אשר אינם עולים חדשים, ההטבה עדיין חלה מכיוון שתא משפחתי נחשב כגורם אחד, כאילו רק העולה לבדו רכש את הנכס. במקרים בהם אתם ובן או בת הזוג שלכם לא הייתם נשואים בזמן הרכישה של הנכס אלא התחתנם תוך זמן של שנה, ההטבה תחול רק על חלק הרכוש שבבעלות בן זוג או בת הזוג שלכם. ההטבות נקבעות גם על פי מחיר הנכס בעת הקנייה ולכן יש לבדוק את הנושא לעומק יחד עם עורך דין מקצועי.

פטור ממס שבח לעולה חדש

לקבלת ייעוץ משפטי ברמה גבוהה בנוגע לקבלת פטור ממס שבח לעולה חדש, צרו קשר עם משרד עורכי דין דוד שרון המספק שירותים משפטיים לעולים חדשים באזורים רבים בארץ ומסייע להם בתהליכי קנייה ומכירה של נכסים.

נשמח לעמוד לשירותכם בכל עת!

פטור ממס שבח לעולה חדש

מלא פרטיך וניצור קשר בהקדם:

                Call Now Button דילוג לתוכן