מיסוי מקרקעין

משרדנו מעניק ייעוץ וליווי משפטי בכל הנוגע למיסוי מקרקעין.

המשרד בעל מומחיות בכל נושאי המיסוי, הנובעים מעסקאות נדל”ן.
משרדנו מעניק ללקוחותינו במסגרת הליווי המשפטי, ייעוץ שוטף בתחום מיסוי המקרקעין והשלכותיו, לרבות תכנון מבני מס אלטרנטיביים ומיטביים ביחס לעסקאות אלו.

מס רכישה על רכישת דירה

החוק מבדיל בין רכישת דירה ראשונה לבין רכישה של דירה נוספת להשקעה. עבור רוכשי דירה ראשונה, ישנו פטור מתשלום מס רכישה על דירה זו עד לתקרה מסוימת. מעבר לתקרה זו שיעור מס רכישה על דירה יהיה מופחת על פי המדרגות שנקבעו. 

כאשר אדם כבר מחזיק דירה בבעלותו ומבקש לרכוש דירה נוספת, הוא לא יקבל את ההקלות של שיעורי המס, כפי שאלו נקבעו עבור דירה יחידה, והוא עתיד לעמוד מול מדרגות מס רכישה על דירה חלופית שהן שונות וגבוהות יותר. 

יחד עם זאת, במקרים מסוימים ניתן לקבל פטור חלקי או מדרגות מס לינארי, ולכן חשוב להיוועץ עם עו”ד העוסק במיסוי מקרקעין כדי לוודא שאתם מקבלים את החישוב המוטב ביותר עבורכם ברכישה דירה.

מס שבח על מכירת דירה

במכירת דירה, יש לשלם מס שבח עבור השבח שנוצר ממועד רכישת הדירה ועד למכירתה. 

החוק והתקנות מתייחסים לזכות למתן פטור מתשלום מס שבח במכירת דירה ניתן למי שבבעלותו דירת מגורים יחידה בעת המכירה. בנוסף, תיתן זכאות לפטור ממס שבח לדירה שניה, כאשר זו נחשבת לדירתו העיקרית, בתנאי שחלק הבעלות של המוכר בדירה הנוספת אינו עולה על שליש ממנה. 

 תיתן זכאות נוספת לפטור מלא או חלקי ממס שבח, ולכן חשוב להיוועץ עם עו”ד העוסק במיסוי מקרקעין כדי לוודא שאתם מקבלים את החישוב המוטב ביותר עבורכם במכירת דירה.

ייצוג ע”י משרד עורכי דין

חשוב להיוועץ בעו”ד המתמחה בדיני מקרקעין ומיסוי מקרקעין שיכול לייעץ להם החל משלב בדיקת מס רכישה והשבח עבור הנכס ועד לחתימה בפועל.
עו”ד המתמחה במיסוי מקרקעין יכול לחסוך לרוכשים הרבה זמן מיותר בטיפול בהיבט הבירוקרטי של תהליך מס רכישה או מס השבח.
מומלץ שיהיה לצד כל רוכש או משקיע בעל מקצוע הבקיא בדיני מקרקעין ומיסוי מקרקעין ובעל ניסיון בהתנהלות מול רשויות החוק ומנהל מיסוי מקרקעין.

מוזמנים ליצור קשר עם משרדנו לפרטים נוספים ופגישת ייעוץ 054-3070820

 

התמחות המשרד בתחום מיסוי מקרקעין:

נשמח לעמוד לשירותכם בכל עת!

מיסוי מקרקעין

מלא פרטיך וניצור קשר בהקדם:

                Call Now Button דילוג לתוכן